Apostille Wielka Brytania – legalizacja dokumentów do UK

Jak uzyskać Apostille na dokumentach do obrotu prawnego w Anglii (Wielka Brytania)?

Wielka Brytania honoruje zapisy konwencji haskiej z 1961 roku, które dotyczą wzajemnego uznawania legalizacji dokumentów. Klauzula Apostille do Wielkiej Brytanii uzyskana na pełnomocnictwie w Polsce daje możliwość posługiwania się dokumentem w Anglii. Równocześnie, dokumenty opatrzone klauzulą Apostille na terenie Królestwa Brytyjskiego są ważne na terenie Polski.

Zamów Apostille

Możesz także skorzystać z bezpłatnej konsultacji.

Jak uzyskać klauzulę Apostille?

Dokumenty polskie przeznaczone do obrotu za granicą możesz zalegalizować w Referacie d/s Legalizacji MSZ (Ministerstwa Spraw Zagranicznych) na ul. Kruczej w Warszawie. Poświadczysz tam wszystkie dokumenty, które mogą być uwierzytelnione oprócz szkolnych i uczelnianych. Te musisz złożyć do odpowiedniego Kuratorium lub NAWA.

Ile kosztuje apostille do Wielkiej Brytanii?

Koszt uzyskania apostille wydawanego w Polsce jest do wszystkich krajów taki sam i wynosi 60 zł za pieczęć. Jedynie Kuratorium Oświaty wydaje Apostille bezpłatnie na świadectwach szkolnych.

Ile muszę czekać na poświadczenie dokumentu?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uwierzytelnia dokumenty tego samego dnia. Chyba, że masz ich więcej niż 10. Wówczas musisz poczekać 1-2 dni na odbiór. NAWA i Kuratorium mają 30 dni na uwierzytelnienie.

Jak uzyskać apostille w Wielkiej Brytanii?

W Polsce możesz zalegalizować jedynie polskie dokumenty. Jeśli mieszkasz w Anglii i chcesz zrobić np. pełnomocnictwo dla kogoś mieszkającego w kraju, musisz udać się do urzędu w Wielkiej Brytanii. Możemy pomóc w tej procedurze.


Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń +48 22 243 43 43
lub napisz info(at)legalizacje.com

Jakie dokumenty mogą otrzymać apostille do Wielkiej Brytanii?

Nasze biuro legalizuje każdy rodzaj dokumentu. W większości przypadków są to akty urodzenia, małżeństwa, pełnomocnictwa notarialne, dyplomy i świadectwa szkolne. Także dokumenty handlowe: odpisy z KRS, umowy spółek i inne. Niektóre dokumenty nie można uwierzytelnić – np. paszport, czy specjalne certyfikaty wydane tylko raz. Wówczas posługujemy się notarialną kopią.

Wielka Brytania: Apostille krok po kroku

Przykładowy koszt : 60 PLN

Prognozowany czas : 1 days

Sprawdź jak uzyskać apostille do UK w 3 krokach

 1. Przygotuj dokument

  Dostarcz do naszego biura dokument, który chcesz zalegalizować. Nie każdy jest gotowy do apostille. Pamiętaj, że kopie notarialne, czy dokumenty handlowe wymagają wcześniejszego uwierzytelnienia. Zajmiemy się całą procedurą od A do Z.
  Dokumenty do legalizacji

 2. Legalizacja w MSZ

  Przygotowany dokument poświadczamy w MSZ, NAWA lub Kuratorium Oświaty w zależności od jego rodzaju.
  Apostille w MSZ

 3. Klauzula Apostille gotowa

  Gotowy dokument możesz odebrać z naszego biura. Możemy także przesłać na dowolny adres – także na terenie Królestwa Wielkiej Brytanii.
  Apostille na dokumencie

Inne materiały
 • N/A
Potrzebujesz
 • Dokument do legalizacji.

Sprawdź tematy pokrewne

Wiza do Anglii

Odpis z KRS

Wypis z CEiDG

Akt urodzenia, małżeństwa