Notariusz online – Odpis, kopia i akt notarialny

Pomagamy w przygotowaniu aktów notarialnych i innych dokumentów, które mogą być uzyskane na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa. W ramach usługi “Notariusz online” świadczymy usługi zdalne, które mogą być przygotowane bez wizyty w kancelarii notarialnej:

 • kopia notarialna
 • umowa spółki osobowej – jawna, partnerska, komandytowa
 • status spółki – akcyjna, komandytowo-akcyjna
 • notarialne poświadczenia stanów faktycznych – np. zawartości strony internetowej, zawartości przesyłek, kopert

Nie możemy zdalnie realizować aktów, które bezwzględnie wymagają obecności w kancelarii notarialnej np.: pełnomocnictwo notarialne, sprawy związane z nieruchomościami, czy zrzeczenie się spadku. Możemy je wcześniej przygotować i umówić wizytę u najbliższego Notariusza. Oszczędzisz czas u Notariusza i będziesz mieć czas na przemyślenie umowy.

Dla kogo jest usługa “Notariusz online”?

Usługi kancelarii notarialnej online mogą być pomocne dla:

 • osób mieszkających poza Polską
 • założycieli nowych firm, które możemy założyć zdalnie
 • kancelarii prawnych

Ile kosztuje usługa notarialna online?

Oprócz taksy notarialnej pobieramy opłatę przygotowawczą. 97 PLN brutto w trybie standardowym i 147 PLN w trybie ekspresowym.

Opłata dotyczy jednej sprawy, bez limitu dokumentów jednego rodzaju. Jest taka sama dla zrobienia kopii notarialnej prawa jazdy, które ma 2 strony i umowy handlowej, która ma 200 stron.

Opłaty notarialne:

Rodzaj usługiCena
Kopa notarialna6 zł za stronę netto
Umowa spółki osobowejindywidualnie
Status spółkiindywidualnie
Notarialne poświadczenie stanu faktycznegoindywidualnie

Jak skorzystać z usługi “Notariusz online”?

 1. Wypełnij krótki formularz, który znajdziesz poniżej i prześlij do nas.
 2. Wyślemy pełnomocnictwo. Prosimy o przesłanie skanu.
 3. Dokumenty przygotujemy zdalnie.
 4. Wysyłamy gotowe dokumenty na wskazany adres w dowolnym miejscu w Polsce i poza granice kraju.

Do przypadku kopii notarialnej będziemy potrzebować oryginału dokumentu. W przypadku innych dokumentów, otrzymasz je poprzez kuriera – umowa spółki, status, notarialne poświadczenie stanu faktycznego.


Co to jest akt notarialny?

Są to dokumenty sporządzone przy notariuszu, który w swojej kancelarii zachowuje ich oryginały, przekazując osobom zainteresowanym wypisy.

Co to jest odpis i kopia notarialna?

Odpis notarialny jest to dokładnie kopia danego dokumentu, który został poświadczony za zgodność z oryginałem u notariusza. Taki dokument musi być sporządzone dokładnie z taką samą treścią, jak przedstawiany oryginał.

Odpisy notarialne – odpis notarialny za zgodność z oryginałem okazywanego dokumentu może być szczególnie potrzebny w sytuacji, gdy oryginał dyplomu nie jest możliwy do przedstawienia.

Kopie notarialne – są to dokumenty wydawane w kancelarii notarialnej. Wykonywane są poprzez zrobienie kserokopii dokumentu oryginalnego, na którym notariusz umieszcza odpowiednią treść, z której wynika, że jest to dokument zgodny z oryginałem. Znajduje się tam także podpis notariusza.

Co to jest pełnomocnictwo?

Dokumenty jednostronne, będące upoważnieniem dla osoby trzeciej do dokonania konkretnych czynności w imieniu osoby, która owego pełnomocnictwa udzieliła. Decyzje podjęte w ramach takiego pełnomocnictwa są prawnie traktowane tak samo, jak decyzje podjęte osobiście przez daną osobę.

Co to jest upoważnienie notarialne?

Dokument umożliwiający delegowanie konkretnej osoby do wykonania danej czynności w naszym imieniu. Są to proste pisma w ramach których możemy powierzyć pewne sprawy do wykonania innym osobom (np. odbiór naszego paszportu z wizą z konsulatu).

Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń +48 22 243 43 43
lub napisz info(at)legalizacje.com

Akt notarialny, odpis i kopia – pytania i odpowiedzi

Czy mając dokument od notariusza mogę się udać już do MSZ po apostille?

Niestety nie. Dokument notarialny przed jego złożeniem w MSZ musi zawierać także pieczątkę Prezesa Sądu Okręgowego.

Mój dokument został sporządzony u notariusza w Szczecinie. Czy mogę Wam go wysłać, żebyście uzyskali też pieczątkę z Sądu Okręgowego?

Niestety nie będzie takiej możliwości. Jeśli chodzi o pieczęcie sądowe na aktach notarialnych, to jest w tym przypadku rejonizacja. W praktyce więc należy sprawdzić, pod który Sąd Okręgowy podlega dany notariusz i tam też uzyskać pieczęć Prezesa Sądu Okręgowego.

Czy upoważnienie może być zalegalizowane?

Jeśli zostało podpisane przez notariusza i następnie znalazła się na nim pieczęć Prezesa Sądu Okręgowego, to jak najbardziej taki dokument urzędowy może podlegać procesowi legalizacji.

Czy pełnomocnictwo mogę sporządzić w języku angielskim?

Tak, jeśli notariusz, u którego planują Państwo sporządzenie pełnomocnictwa zgodzi się na podpisanie jego treści.


Sprawdź tematy pokrewne

Odpis wyroku

Zaświadczenie o niekaralności

Świadectwo szkolne

Odpis KRS

Certyfikaty

Wiza do USA