Jak odczytywać informacje widoczne na wizie do Rosji?

Jak wygląda wiza do Rosji? Jak odczytać informacje na niej widoczne? Chcesz sprawdzić czy Twoja wiza do Rosji jest jeszcze ważna? Ile razy możesz przekroczyć granicę? Sprawdź koniecznie czy wszystkie dane się zgadzają. Odbierając paszport z wizą powinieneś być pewny, że otrzymujesz jej odpowiedni rodzaj.

Jak wygląda wiza do Rosji? Sprawdź jej najważniejsze cechy.

Tak wygląda wiza rosyjska.
 1. Zdjęcie, które dołączyłeś do wniosku wizowego do Rosji.
 2. Data wydania wizy rosyjskiej.
 3. Okres, w jakim wiza jest ważna. W tym czasie możesz przebywać na terenie Federacji Rosyjskiej. Nie ma możliwości przedłużenia wizy na miejscu. Musisz wjechać i wyjechać w datach wskazanych na naklejce wizowej.
 4. Długość możliwego pobytu w Rosji – liczona w dniach.
 5. Obywatelstwo.
 6. Numer wydania wizy rosyjskiej.
 7. Nazwisko i imiona (tak, jak w paszporcie – jest to niezwykle istotne!).
 8. Numer paszportu.
 9. Data urodzenia.
 10. Płeć.
 11. Rodzaj wizy do Rosji. Najczęściej możesz się spotkać z takimi kategoriami, jak: biznesowa, turystyczna, prywatna, humanitarna, pracownicza, studencka, dziennikarska, służbowa, tranzytowa.
 12. Dane firmy lub osoby zapraszającej do Rosji (wskazane były na zaproszeniu lub voucherze turystycznym).
 13. Numer wizy rosyjskiej.
 14. Rodzaj i krotność wizy. Koniecznie sprawdź czy zgadza się z Twoim planem podróży. W przypadku prezentowanego rodzaju wizy mamy numer 1 z napisem „Однократная”. Oznacza to, że wiza pozwala na jednokrotne przekroczenie granicy. Możesz spotkać się także z rosyjską wizą 2-krotną oraz wielokrotną.

Aplikując o wizę rosyjską na stronie Wizaserwis pamiętaj, że pozwolenie na wjazd będzie ważne w konkretnych datach, wskazanych we wniosku wizowym (wypełnia się go tutaj ) oraz na voucherze lub zaproszeniu.

Planujesz podróż do Sankt Petersburga lub Kaliningradu? Wiesz, że nie musisz w takiej sytuacji aplikować o zwykłą wizę turystyczną w konsulacie, tylko możesz otrzymać e-wizę? Sprawdziliśmy sami, jak się podróżuje do Rosji na wizie elektronicznej i szczerze polecamy to rozwiązanie ????