Ambasada Państwa Erytrei w Berlinie

Godziny otwarcia ambasady i konsulatu: Ambasada Państwa Erytrei w Berlinie jest otwarta w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 8:00 do 13:00 oraz od 14:00 do 17:00. Zaleca się wcześniejszy kontakt z ambasadą w celu potwierdzenia godzin otwarcia i umówienia wizyty.

Opis ambasady i konsulatu: Ambasada Erytrei w Berlinie, zlokalizowana przy ul. Stavangerstrasse 18, 10439 Berlin, odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu stosunków dyplomatycznych między Erytreą a Niemcami oraz innymi krajami akredytowanymi, takimi jak Austria, Czechy, Stolica Apostolska i Polska. Ambasador Petros Tseggai Asghedom kieruje placówką, która angażuje się w promowanie erytrejskiej kultury oraz rozwijanie współpracy gospodarczej.

Informacje o legalizacji dokumentów i wizach dla Polaków: Dział konsularny ambasady oferuje usługi związane z legalizacją dokumentów, wydawaniem wiz oraz odnawianiem paszportów. Polscy obywatele planujący podróż do Erytrei muszą uzyskać wizę, którą można aplikować osobiście w ambasadzie. Proces legalizacji dokumentów polega na potwierdzeniu autentyczności dokumentu w celu uznania go za ważny za granicą. W Polsce do tego celu służy tzw. “apostille”, którą można uzyskać za opłatą 60.00 PLN w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów i procedur wizowych można uzyskać, kontaktując się bezpośrednio z działem konsularnym.