Ambasada Turcji – legalizacja dokumentów

Legalizacja dokumentów do Turcji

Większość dokumentów jakie będziesz wykorzystywać w Turcji wystarczy opatrzyć klauzulą apostille. W niektórych przypadkach wymagana będzie inna procedura.

Ambasada Turcji poświadcza wyłącznie dokumenty wydane przez KIG oraz tłumaczenia przysięgłe. Lista tłumaczy jest zamknięta i nie będzie przyjęte inne.

Ile kosztuje legalizacja w Ambasadzie Turcji?

Legalizacja tłumaczenia przysięgłego kosztuje 33 PLN za pierwszą stronę i 12 PLN za każdą następną.
Legalizacja dokumentów wydanych przez KIG jest bezpłatna.

Koszt apostille to 60 PLN i wydawane jest przez polski MSZ.

Ambasada Turcji – adres

Ambasada Republiki Turcji
Malczewskiego 32
02-622 Warszawa
Tel: (22) 854 61 28

Kiedy mogę złożyć dokumenty do legalizacji?

Konsulat Turcji przyjmuje dokumenty w każdy dzień roboczy. Godziny otwarcia: 09:00-12:00. Legalizacji nie uzyskasz w tym samym dniu.

Pamiętaj, że wiele dokumentów, które będziesz wykorzystywać w Turcji wystarczy apostille. Procedura jest prosta i możemy także pomóc w uzyskaniu tej legalizacji dokumentu.

Czy Polacy potrzebują wizy do Turcji?

Obywatele Polscy objęci są ruchem bezwizowym. Dotyczy to wyjazdów turystycznych. Wiza nie jest potrzebna także w przypadku wyjazdów na targi, czy spotkania biznesowe.

Wiza jest potrzebna w przypadku innych celów wyjazdu. Będziesz potrzebować wizy jeśli jedziesz wykonywać prace montażowe, krótkie kontrakty czy na studia. W tym wypadku musisz starać się o np. wizy montażowe do Turcji.

Zamów legalizację dokumentów do Turcji

Np. certyfikat FSC lub akt małżeństwa
Akceptuję regulamin świadczenia usług przez WizaSerwis Sp. z o.o. Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem i zaakceptowanie go. Wszelkie informacje odnośnie RODO znajdziecie tutaj.

Sprawdź tematy pokrewne

Legalizacja dokumentów do Egiptu

Legalizacja dokumentu do Syrii

Dział legalizacji KIG