Apostille do USA – legalizacja dokumentów

Pełnomocnictwo z Polski do USA

W celu dokonania jakiś czynności prawnych na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (USA), będziesz potrzebować uwierzytelnionego dokumentu. USA honoruje zapisy konwencji haskiej, więc wystarczy klauzula apostille do USA wystawiona przez polski MSZ. Dokumenty uczelniane poświadcza NAWA lub Kuratorium.

Zamów Apostille

Możesz także skorzystać z bezpłatnej konsultacji.

Jak uzyskać apostille do USA w MSZ?

Dokument musi być odpowiednio przygotowany. Zanim trafi do Referatu d/s Legalizacji w MSZ, musi mieć odpowiednią pieczęć. Akt urodzenia, czy małżeństwa będzie miał pieczęć Urzędu Stanu Cywilnego. Pełnomocnictwo notarialne musi mieć pieczęć Notariusza, Sądu Okręgowego i dopiero trafia do MSZ.

Sprawdź dokładną procedurę Apostille w MSZ krok po kroku.

Ile kosztuje legalizacja dokumentów do USA?

NAWA i Kuratorium nie pobierają opłaty. Natomiast w MSZ koszt wydania apostille do USA to 60 zł.


Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń +48 22 243 43 43
lub napisz info(at)legalizacje.com

Jaki jest oczekiwania na Apostille do USA?

MSZ wydaje legalizację dokumentów tego samego dnia. W przypadku większej ilości dokumentów musisz zostawić je i odebrać w kolejnym dniu.

Czy potrzebuję tłumaczenie przysięgłe do apostille USA?

Musisz sprawdzić w instytucji, która będzie przyjmowała dokumenty. Jeśli nie jesteś pewny i kontakt jest mocno ograniczony, rekomendujemy przygotowanie tłumaczenia i poświadczenie. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale będziesz mieć pewność, że sprawa będzie załatwiana.

Czy mogę otrzymać apostille na dokumencie amerykańskim w Polsce?

Polskie instytucje legalizują jedynie dokumenty polskie. Nie ma możliwości uzyskania klauzuli na dokumencie amerykańskim w polskim urzędzie. Natomiast dział obsługi obywateli USA przy ambasadzie amerykańskiej prowadzi usługi notarialne. Musisz umówić się na spotkanie i tam możesz poświadczyć dokument.

Ambasada USA w Polsce

W szczególnych sprawach możesz kontaktować się z Ambasadą lub konsulatem amerykańskim w Polsce. Pamiętaj, że Ambasada Amerykańska nie wydaje legalizacji dokumentów.

Ambasada USA w Warszawie

Aleje Ujazdowskie 29/31
00-540 Warszawa
Tel.: +48 22 504 2000

Konsulat Generalny USA w Krakowie

Ul. Stolarska 9,
31-043 Kraków
Tel.: +48 12 424 5100


Sprawdź tematy pokrewne

Wiza do USA

Apostille

Legalizacja do USA w NAWA