Apostille Ukraina – legalizacja dokumentów

Legalizacja dokumentów do obrotu prawnego na Ukrainie – Klauzula Apostille

Państwo Ukraina honoruje dokumenty z klauzulą apostille. Jest sygnatariuszem konwencji haskiej i nie ma konieczności uwierzytelnienia dokumentów w konsulatach ukraińskich w kraju wydania dokumentu. Wystarczy poświadczenie przez polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. W przypadku dokumentów szkolnych lub uczelnianych legalizację uzyskasz w Kuratorium lub NAWA.

Jak uzyskać apostille na Ukrainę?

Przede wszystkim musisz mieć odpowiednio przygotowany dokument. Wiele z nich już jest gotowe do uzyskania klauzuli apostille na Ukrainę. Natomiast niektóre musisz jeszcze uwierzytelnić w innych instytucjach.

Akt urodzenia ma już pieczęć Urzędu Stanu Cywilnego i możesz uzyskać pieczęć apostille. Podobnie tłumaczenie przysięgłe. Jeśli chcesz uwierzytelnić pełnomocnictwo notarialne, to musisz wcześniej uzyskać pieczęć Prezesa Sądu Okręgowego.

Dokument, który chcesz zalegalizować musisz dostarczyć do MSZ. Dołączyć należy wniosek oraz wnieść opłatę. Całość prac możesz zlecić naszej firmie i nie musisz martwić się o proces legalizacji dokumentu.

Czy każdy dokument mogę zalegalizować?

Legalizacji podlega większość dokumentów. Istnieje jednak niewielka grupa, które nie można poświadczyć lub z reguły nie legalizuje się oryginałów. Niektóre certyfikaty są pokryte folią i na nich nie można użyć pieczęci. Są też dokumenty, które otrzymasz tylko raz i nie będziesz mógł wyrobić drugiego egzemplarza. W obu przypadkach wykonujemy kopię notarialną i ten dokument jest legalizowany.


Potrzebujesz pomocy?

Zadzwoń +48 600 401 500, +48 22 243 43 43
lub napisz info(at)legalizacje.com

Ile kosztuje apostille na Ukrainę?

Koszt uzyskania klauzuli apostille do Ukrainy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych to 60 zł. Dokumenty szkolne i dyplomy szkół wyższych poświadczysz bezpłatnie.

Ile trzeba czekać na legalizację dokumentów na Ukrainę?

Polski MSZ wydaje klauzulę apostille “od ręki”. W przypadku legalizacji w NAWA lub Kuratorium czas oczekiwania jest dłuższy i trwa zwykle kilka dni roboczych. W niektórych przypadkach musisz oczekiwać około 2 tygodni.

Ambasada Ukrainy w Warszawie

W niektórych sprawach będziesz musiał kontaktować się z wydziałem konsularnym Ukrainy. Sprawdź dane adresowe.

Al. J.Ch. Szucha 7
00-580 Warszawa
+48-226-22-47-97
+48-226-21-39-79

Zamów apostille do Ukrainy

Prosimy o zaznaczenie opcji. Skontaktujemy się z Tobą, by przesłać niezbędne informacje, by udzielić odpowiedzi na Twoje zapytanie. Nigdy nie wysyłamy żadnych newsletterów, czy reklam.


Sprawdź tematy pokrewne

Apostille

Legalizacja dokumentów do Chin

Wiza do Rosji