Pomagamy w przygotowaniu aktów notarialnych i innych dokumentów, które mogą być uzyskane na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa. W ramach usługi “Notariusz online” świadczymy usługi zdalne, które mogą być przygotowane bez wizyty w kancelarii notarialnej:
- kopia notarialna
- umowa spółki osobowej – jawna, partnerska, komandytowa
- status spółki – akcyjna, komandytowo-akcyjna
- notarialne poświadczenia stanów faktycznych – np. zawartości strony internetowej, zawartości przesyłek, kopert
Nie możemy zdalnie realizować aktów, które bezwzględnie wymagają obecności w kancelarii notarialnej np.: pełnomocnictwo notarialne, sprawy związane z nieruchomościami, czy zrzeczenie się spadku. Możemy je wcześniej przygotować i umówić wizytę u najbliższego Notariusza. Oszczędzisz czas u Notariusza i będziesz mieć czas na przemyślenie umowy.
Dla kogo jest usługa “Notariusz online”?
Usługi kancelarii notarialnej online mogą być pomocne dla:
- osób mieszkających poza Polską
- założycieli nowych firm, które możemy założyć zdalnie
- kancelarii prawnych
Usługa notarialna
Ile kosztuje usługa notarialna online?
Opłata dotyczy jednej sprawy, bez limitu dokumentów jednego rodzaju. Jest taka sama dla zrobienia kopii notarialnej prawa jazdy, które ma 2 strony i umowy handlowej, która ma 200 stron.
Opłaty notarialne:
Rodzaj usługi | Cena |
---|---|
Kopa notarialna | 6 zł za stronę netto |
Umowa spółki osobowej | indywidualnie |
Status spółki | indywidualnie |
Notarialne poświadczenie stanu faktycznego | indywidualnie |
Oprócz taksy notarialnej pobieramy opłatę przygotowawczą według wybranego pakietu.
Potrzebujesz pomocy?
Jeśli macie Państwo pytania dotyczące legalizacji dokumentów, prosimy o wiadomość a chętnie pomożemy.
Jakub Rodakowski
+48 600 401 500
legalizacje@wizaserwis.pl
Sukces lub zwrot pieniędzy.
Większość naszych usług objęliśmy programem gwarancją uzyskania lub zwrotem wszystkich kosztów. Oznacza to, że w przypadku braku legalizacji dokumentu, zwrócimy opłatę serwisową i wszystkie opłaty urzędowe.
Co to jest akt notarialny?
Są to dokumenty sporządzone przy notariuszu, który w swojej kancelarii zachowuje ich oryginały, przekazując osobom zainteresowanym wypisy.
Co to jest odpis i kopia notarialna?
Odpis notarialny jest to dokładnie kopia danego dokumentu, który został poświadczony za zgodność z oryginałem u notariusza. Taki dokument musi być sporządzone dokładnie z taką samą treścią, jak przedstawiany oryginał.
Odpisy notarialne – odpis notarialny za zgodność z oryginałem okazywanego dokumentu może być szczególnie potrzebny w sytuacji, gdy oryginał dyplomu nie jest możliwy do przedstawienia.
Kopie notarialne – są to dokumenty wydawane w kancelarii notarialnej. Wykonywane są poprzez zrobienie kserokopii dokumentu oryginalnego, na którym notariusz umieszcza odpowiednią treść, z której wynika, że jest to dokument zgodny z oryginałem. Znajduje się tam także podpis notariusza.
Co to jest pełnomocnictwo?
Dokumenty jednostronne, będące upoważnieniem dla osoby trzeciej do dokonania konkretnych czynności w imieniu osoby, która owego pełnomocnictwa udzieliła. Decyzje podjęte w ramach takiego pełnomocnictwa są prawnie traktowane tak samo, jak decyzje podjęte osobiście przez daną osobę.
Co to jest upoważnienie notarialne?
Dokument umożliwiający delegowanie konkretnej osoby do wykonania danej czynności w naszym imieniu. Są to proste pisma w ramach których możemy powierzyć pewne sprawy do wykonania innym osobom (np. odbiór naszego paszportu z wizą z konsulatu).
Akt notarialny, odpis i kopia – pytania i odpowiedzi
Czy mając dokument od notariusza mogę się udać już do MSZ po apostille?
Niestety nie. Dokument notarialny przed jego złożeniem w MSZ musi zawierać także pieczątkę Prezesa Sądu Okręgowego.
Mój dokument został sporządzony u notariusza w Szczecinie. Czy mogę Wam go wysłać, żebyście uzyskali też pieczątkę z Sądu Okręgowego?
Niestety nie będzie takiej możliwości. Jeśli chodzi o pieczęcie sądowe na aktach notarialnych, to jest w tym przypadku rejonizacja. W praktyce więc należy sprawdzić, pod który Sąd Okręgowy podlega dany notariusz i tam też uzyskać pieczęć Prezesa Sądu Okręgowego.
Czy upoważnienie może być zalegalizowane?
Jeśli zostało podpisane przez notariusza i następnie znalazła się na nim pieczęć Prezesa Sądu Okręgowego, to jak najbardziej taki dokument urzędowy może podlegać procesowi legalizacji.
Czy pełnomocnictwo mogę sporządzić w języku angielskim?
Tak, jeśli notariusz, u którego planują Państwo sporządzenie pełnomocnictwa zgodzi się na podpisanie jego treści.